بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار پرطرفدار در ایران است، استفاده از پتانسیل‌های موجود در این فضا می‌تواند به رونق کسب و کار و یا توسعه آن کمک کند، از آنجایی که این شبکه اجتماعی بر مبنای تعامل میان کاربران شکل می‌گیرد مهمترین نکته در استفاده از آن افزایش بازدید است، برای این که یک پست منتشر شده در اینستاگرام تاثیرگذاری خوبی از نظر بازدید داشته باشد باید ساعات طلایی انتشار پست را بشناسید، در این مقاله به زمان مناسب برای پست گذاشتن در اینستاگرام می پردازیم.


چه فاکتورهایی زمان مناسب پست گذاشتن را تعیین می‌کنند


زمان مناسب پست گذاشتن در اینستاگرام کاملا بستگی به فاکتورهایی دارد که در این بخش شما را با آنها آشنا می‌کنیم.


فالوورهای خود را بشناسید


برای این که بدانید دقیقا چه زمانی بهترین موقع برای پست گذاشتن است باید آشنایی خوبی با فالوورهای خود داشته باشید، این که چه قشری بیشترین تعداد فالوورهای شما را تشکیل می‌دهند، خانم‌های خانه دار؟ دانش آموزان، کارمندان و یا ... این شناخت صحیح سبب می‌شود که بتوانید زمان‌های مناسب فعالیت ایشان را حدس بزنید به طور مثال خانم‌های خانه‌دار و جوانان ساعات بیشتری را در شبکه‌های اجتماعی سپری می کنند، افراد کارمند معمولا بعد از ساعت کاری خود آنلاین می‌شوند، دانش آموزان و دانشجویان غالبا از غروب تا شب آنلاین هستند. زمانی که بتوانید تایم آزاد فالوورهای خود را حدس بزنید متوجه می‌شوید که چه زمان هایی انتشار پست بیشترین بازدید را خواهد داشت.


محتوای پیج


از جمله موارد دیگری که در زمان انتشار پست تاثیرگذار است، نوع محتوای پیج است، این که کسب و کار شما چیست، هدف از ایجاد پیج تولید چه نوع محتوایی است، بیشتر محتوای پیج شما چگونه تولید می‌شود؟ عکس، فیلم، ویدئوهای آموزشی یا ...، شما باید محتوای پیج را بر اساس نیاز و سلیقه کاربرانتان تهیه کنید تا آمار بازدید از محتوا بالاتر رود.


محتوای پیج اینستاگرام


آزمون و خطا


برای این که بتوانید به زمان دقیق پست‌گذاری در اینستاگرام به شکل تاثیرگذار دست پیدا کنید باید از روش آزمون و خطا استفاده کنید، این کار را می‌توانید با استفاده از نظر سنجی در پست یا استوری با فالوورهای خود مطرح کنید، باید یک آمار کلی در این زمینه در اختیار داشته باشید، این روش کمک می‌کند تا در کوتاه مدت بتوانید زمان فعالیت اکثر فالوورهای پیج را در نظر گرفته و پست‌ها را زمانی منتشر کنید که فالوورهایتان آنلاین هستند، به این ترتیب احتمال افزایش بازدید بالاتر خواهد رفت.


بررسی بازه های زمانی برای پست گذاشتن در اینستاگرام


بررسی ها نشان می‌دهد که در حالت کلی در بازه‌های زمانی مشخصی افزایش بازدید پست‌ها اتفاق می افتد، در این بخش به بررسی بازه‌های زمانی مختلف در بازدید از پست‌های اینستاگرامی می‌پردازیم.


بازه زمانی صبح


در این بازه زمانی که از صبح زود آغاز شده و تا نزدیک ظهر ادامه پیدا می‌کند اکثر فالوورها تازه از خواب بیدار می‌شوند، چک کردن اخبار در فضای مجازی برای ساعات کوتاهی بعد از بیدار شدن باعث می‌شود که فالوورهای زیادی در این زمان آنلاین باشند، معمولا این بازه زمانی از جمله زمان‌هایی است که انتشار پست می‌تواند بازخورد خوبی داشته باشد.


بازه زمانی ظهر


این بازه زمانی بین ساعت 11 صبح تا 2 بعد از ظهر را شامل می شود. این بازه زمانی معمولا زمان ناهار خوردن است، به همین دلیل احتمال این که تعداد فالوورهای آنلاین در این زمان زیاد باشد بسیار است، این زمان یک بازه زمانی کوتاه است که معمولا با سرکشی به اینستاگرام سپری می‌شود پس سعی کنید محتواهایی را در این زمان منتشر کنید که به صورت عکسی هستند، معمولا کاربران در این زمان وقت زیادی را برای تماشای فیلم یا مطالعه کپشن اختصاص نمی‌دهند.


بازه زمانی عصر


یکی دیگر از بازه های زمانی که ممکن است در افزایش بازدید تاثیرگذار باشد بازه زمانی 5 تا 7 عصر است، معمولا در این زمان افراد شاغل در حال بازگشت به خانه هستند، اکثر افراد در این زمان اینستاگرام خود را چک می‌کنند، این زمان بهترین وقت برای آپلود کردن پست های سرگرم کننده است، اگر فالوورهای شما را خانم‌های خانه‌دار تشکیل می‌دهند این زمان دقیقا موقع رسیدگی به امور منزل و تهیه شام است بنابراین ممکن است شما بازخورد خوبی در این زمان شاهد نباشید.


بازه زمانی شب


این بازه زمانی را بین ساعت 9 تا 12 شب در نظر می‌گیرم، اکثر افراد بعد از صرف شام وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند، ممکن است این کار در زمان ورود به رختخواب تا خوابیدن انجام گیرد، در هر صورت در این بازه زمانی نیز بازدید از پست های اینستاگرام افزایش پیدا می‌کند و یکی از زمان های طلایی برای انتشار پست در اینستاگرام محسوب می‌شود.


پست‌های متناسب در زمان مناسب منتشر کنید


یکی از موارد مهمی که باید به آن دقت زیادی داشته باشد این است که زمان مناسب انتشار پست را بدانید، به طور مثال اگر قصد دارید که پست‌های مناسبتی مثلا پست نوروزی، یلدا، تبریک روز مادر، پدر، دانشجو و ... را باید در زمان مقتضی انجام داد، در غیر اینصورت مطمئنا بازدید پست چندان رضایت‌بخش نخواهد بود، بنابراین توصیه ما این است که پست های اینستاگرامی خود را به ویژه اگر پست‌های مناسبتی هستند در زمان مناسب خود منتشر کنید.


استفاده از ابزار کمکی برای شناخت بهترین زمان پست گذاشتن


یکی از بهترین ابزارهایی که به کمک آن می توانید زمان پست گذاشتن خود در اینستاگرام را چک کنید ابزار insight است، به کمک این ابزار می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به آنلاین بودن فالوورها و فعالیت آنها را رصد کنید. برای دیدن بیشترین تایمی که فالوورهایتان فعال هستند، باید به insight و بخش Audiance بروید. در قسمت فالوورها در هر روز از هفته بیشترین زمان فعالیت کاربران را می‌بینید.


کلام آخر


باید توجه داشته باشید که استفاده از زمان طلایی برای انتشار پست به شما کمک می‌کند تا بهترین بازخورد را از اینستاگرام داشته باشید، به ویژه در مورد کسانی که از اینستاگرام در راستای بهبود وضعیت کسب و کار و یا توسعه بخش‌های تجاری فعالیت خود استفاده می کنند شناخت این زمان می‌تواند تاثیر بیشتری در دیده شدن آنها داشته باشد.
هرچه بازخورد انتشار پست‌های شما بیشتر باشد و تعامل بیشتری با کاربران خود در فضای مجازی اینستاگرام داشته باشید مطمئنا به نفع شما و کسب و کارتان خواهد بود.

اخبار های مرتبط

×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-91016097

پیگیری سفارش

وضعیت سفارشات خود را مشاهده کنید.