فالوور اینستاگرام چیست

فالوور اینستاگرام چیست

امروزه با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی متعدد، به ویژه اینستاگرام و عضویت بسیاری از افراد در این صفحات، بعضی از اصطلاحات و یا واژه‌ها نیز، به دستور زبان عمومی مردم، راه یافته‌اند و کاربردهای وسیعی نیز دارند. اصطلاحاتی که پیش از این، در میان عموم مردم، واژه‌هایی بدون استفاده و بی معنا و ناشناخته بودند. یکی از این اصطلاحات بسیار پرکاربرد در میان عموم مردم و به ویژه کاربران شبکه‌های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام، کلمه و یا اصطلاح فالوور است.


فالوور به چه معنا است؟


اصطلاح فالوور یک کلمه انگلیسی (follower ) است. این کلمه، یک اسم است که از ریشه لغوی follow به وجود آمده است. در زبان انگلیسی از کلمه فالوو، به معنای دنبال کردن استفاده می‌شود. فالوور نیز که در معنای اسم به کار می‌رود به معنای دنبال کننده و یا پیگیر، در این زبان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در معنای کلی، از این اصطلاح برای دنبال کنندگان یک فرقه، یک حزب و یا مرام سیاسی استفاده می‌شود. با به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی، این اصطلاح بیش از پیش در میان عموم مردم رواج یافت و کاربردهای گسترده‌تری نیز یافت.


Follower و یا فالوور در اینستاگرام


همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، فالوور در معنای دنبال کننده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شبکه‌های اجتماعی مختلف و از جمله اینستاگرام، فالوور به معنای فرد و یا صفحه و یا پیجی به کار می‌رود که یک صفحه دیگر را دنبال می‌کند. بنابر این عامل، وقتی یک نفر، پیج اینستاگرام شما را دنبال می‌کند، در حقیقت، وی فالوور شما است. وقتی یک نفر، فالوور شما در پیج اینستاگرام است بدین معنا است که او می‌تواند تمامی مطالب، پست‌ها، عکس‌ها و استوری‌های منتشر شده به وسیله شما را در صفحه home خود دریافت کند و آن‌ها را مشاهده نماید.


لازم به ذکر است که اصطلاح فالوور در اینستاگرام و تعداد آن، به عنوان یک نماد رقابت و قدرت در جذب مخاطب به شمار می‌رود. همان‌طور که می‌دانیم در کشور ایران، اینستاگرام بیش از سایر شبکه‌های مجازی و اجتماعی، مورد استفاده کاربران متعدد، قرار می‌گیرد. همین عامل نیز موجب شده تا بسیاری از افراد به این گمان دست یابند که کاربرد این اصطلاح، تنها منحصر به اینستاگرام است. در حالی که چنین تفکری صحیح نیست. بنابراین فالوور اصطلاحی است که علاوه بر اینستاگرام، در سایر شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر، فیسبوک، لینکدین و... نیز مطرح است.


به طور کلی می‌توان گفت در تمامی شبکه‌های اجتماعی، سازندگان و طراحان این فضا، به دنبال این بوده‌اند که این امکان را فراهم نمایند تا کاربران متعدد بتوانند با یکدیگر رابطه برقرار کنند. بنابراین می‌توان گفت تمامی این فضاها و شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مبتنی بر فالوور و یا رسانه‌های اجتماعی فالوور محور هستند.


در اینستاگرام، زمانی که به یک صفحه و یا اکانت وارد می‌شویم می‌توانیم کلمه فالوورfollower را در صفحه مورد نظر مشاهده کنیم .بر زیر این کلمه انگلیسی نیز، عددی به چشم می‌خورد که نشان دهنده تعداد دنبال کنندگان این صفحه و یا بازدیدکنندگان پست‌های آن صفحه است.


عدد فالوور در اینستاگرام


همان‌طور که گفته شد تعداد و عددی که در زیر کلمه فالوور در اکانت اینستاگرام یک فرد، درج شده است نشان می‌دهد که آن صفحه و یا فرد، چه تعداد دنبال کننده و یا بازدیدکننده دارد. هر چه این تعداد بالاتر باشد نشان می‌دهد که محبوبیت آن صفحه در نظر مخاطبین، بالاتر است. بنابراین افراد زیادی سعی دارند تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند تا بدین ترتیب محبوبیت خود را به دیگران نشان دهند و یا مشتری بیشتری برای کسب و کار تجاری و تبلیغاتی خود ،فراهم نمایند.


این عدد نیز از نمادهایی بهره مند شده است. مثلا ممکن است در یک صفحه اینستاگرام با نماد k و یا نماد M مواجه شویم که هر یک از این نمادها، میزان دنبال کنندگان متفاوتی را به نمایش می‌گذارند.


فالوور اینستاگرام چیست


نماد K در کنار تعداد فالوورهای اینستاگرام


در کنار بسیاری از تعداد فالوورهای یک اکانت در اینستاگرام، از نماد K استفاده شده است. لازم به ذکر است که این نماد، زمانی توسط شبکه اجتماعی اینستاگرام به نمایش در می‌آید که تعداد دنبال کنندگان یک صفحه، بیشتر از 999/9 و کم‌تر از یک میلیون نفر باشند. برای نمونه می‌توان گفت اگر یک صفحه و یا اکانت اینستاگرام 10000 فالوور داشته باشد اینستاگرام، این تعداد فالوور را به صورت 10K نمایش می‌دهد. به طور کلی استفاده از این نماد در کنار تعداد دنبال کننده یک صفحه، موجب می‌شود تا صرفه جویی مناسبی در میزان فضای اپلیکیشن اینستاگرام به وجود بیاید. از طرف دیگر این عامل کمک می‌کند تا صفحه مورد نظر، زیباتر باشد.


بنابراین در این فضا و شبکه اجتماعی، برای نشان دادن فالوورهای بیشتر از 10000 و کم‌تر از 1000000 از نماد K استفاده می‌شود.


نماد M در کنار تعداد فالوورهای اینستاگرام


یکی دیگر از نمادهایی که در بعضی از صفحات اینستاگرام در کنار نمایش تعداد فالوورها به نمایش در می‌آید نماد M است. به طور کلی می‌توان گفت استفاده از این نماد در کنار تعداد فالوورها، نشان دهنده میلیون MILLION است. یعنی زمانی که این نماد در کنار اعداد نشان دهنده فالوورها قرار می‌گیرد تعداد بازدیدکنندگان و یا دنبال کنندگان پیج مورد نظر، میلیونی است. بنابراین چنانچه در یک صفحه اینستاگرام مشاهده کردید که به عنوان نمونه عدد 1.5M فالوور درج شده است بدین معناست که اکانت و یا پیج مورد نظر، 1500000 فالوور و یا دنبال کننده دارد.


انواع فالوور در اینستاگرام


یکی دیگر از نکاتی که لازم است در زمینه خرید فالوور فعال در اینستاگرام به آن توجه کنیم این است که فالوورها و یا دنبال کنندگان در اینستاگرام، انواع مختلفی دارند و در چندین نوع، دسته بندی می‌شوند. در زمینه دسته بندی انواع فالوور در این شبکه اجتماعی، چندین فاکتور وجود دارد که با توجه به این فاکتورها به دسته بندی انواع دنبال کننده دست خواهیم یافت. این عوامل و یا فاکتورها عبارتند از: میزان فعالیت کاربر پیج مورد نظر، سطح کامل بودن پروفایل و یا صفحه شخصی فرد، ملیت فالوورها و یا دنبال کنندگان یک صفحه اینتاگرام، جنسیت فالوورهای آن پیج.
بر این مبنا و با توجه به فاکتورهای گفته شده می‌توان انواع فالوور در اینستاگرام را به صورت‌های فالوور فعال، فالوور واقعی و یا غیر واقعی، فالوور ایرانی و یا غیر ایرانی، فالوور دختر یا پسر، مرد و یا زن، دسته بندی نمود.

×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-91016097

پیگیری سفارش

وضعیت سفارشات خود را مشاهده کنید.