اینفلوئنسر کیست و چه تاثیری در جامعه دارد

اینفلوئنسر کیست و چه تاثیری در جامعه دارد

اگر اهل فضای مجازی به ویژه اینستاگرام باشید احتمالا کلماتی مثل " اینفلوئنسر" یا " شاخ مجازی" بارها به گوش شما خورده است، حتما می‌دانید که اینفلوئنسرها به لطف شناخته شدن در فضای اینستاگرام درآمدهای بسیار بالایی دارند، بنابراین می‌توان گفت آنها اینستاگرام را به منبع درآمد مناسبی برای خود تبدیل کرده‌اند، اگر می‌خواهید در مورد اینفلوئنسرها بیشتر بدانید با ما همراه باشید.


اینفلوئنسر کیست؟


اگر بخواهیم این کلمه را به صورت تحت‌الفظی معنا کنیم باید گفت که اینفلوئنسر به معنای " شخص تاثیرگذار" است، خب همین یک کلمه کافی است که بدانید چرا این افراد به درآمدهای میلیاردی می‌رسند چون آنها روی دنبال کنندگان خود به راحتی تاثیر می‌گذارند.
بنابراین باید گفت که اینفلوئنسرها در حقیقت افرادی هستند که با اعمال و رفتار خود روی تصمیمات شخصی افراد تاثیر مستقیم می‌گذارند، این افراد محتواهای مشخصی تولید می‌کنند که به طور مشخص به همه آنها خواهیم پرداخت.


اینفلوئنسرها از کجا آمدند؟


در حقیقت اولین بار این کلمه حدود 15 سال قبل و در یوتیوب شکل گرفت، بسیاری از بلاگرها در این فضا شروع به فعالیت جدی در زمینه‌های تخصصی خود کردند، انتشار ویدئوهای مختلف از این افراد برای بسیاری از کاربران خوشایند بود و با اشتیاق منتظر انتشار ویدئوهای جدید این افراد بودند، بعدها این اصطلاح برای کاربران پرطرفدار در اینستاگرام نیز به کار رفت.


اینفلوئنسر دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟


خب اگر اهل گشت و گذار در اینستاگرام باشید مطمئنا شمار زیادی از آنها را می‌شناسید، زمینه فعالیت هریک از این افراد متفاوت است اما یک نقطه اشتراک دارند استفاده از توجه فالوورها برای کسب درآمد بیشتر توسط تبلیغات، فقط کافی است که به صفحه این افراد سری بزنید، هرچه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشند نرخ تبلیغات در پیج آنها نیز بالاتر است، صرف نظر از این که سوء استفاده‌های بسیاری نیز توسط برخی از این اینفلوئنسرها شکل می‌گیرد اما می‌توان گفت که اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی توسط اینفلوئنسرها یکی از مهمترین راه‌های برند شدن در شبکه‌های مجازی است.


اینفلوئنسر کیست و چه تاثیری در جامعه دارد


انواع اینفلوئنسر


اگر بخواهیم دقیقا در مورد انواع اینفلوئنسرها صحبت کنیم می‌توانیم آنها را بر اساس فعالیتی که دارند و قشر مخاطبانشان به انواع مختلفی تقیسم کنیم.


لایف استایل گراها


این افراد که غالبا خانم‌ها هستند اقدام به اشتراک گذاردن تمام اتفاق‌های روزمره خانه خود با فالوورها می‌کنند، این که از صبح تا شب در خانه آنها چه می‌گذرد، چه می‌پزند، چه می‌خرند، چگونه منزلشان را دکوراسیون می‌کنند، تعامل آنها با افراد خانواده چگونه است و .... از جمله مواردی است که در پیج این افراد به آنها پرداخته می‌شود.


آشپزها


بسیاری از اینفلوئنسرها وجود دارند که با به اشتراک گذاشتن روش‌های مختلف آشپزی و غذاهای مختلف اقدام به جمع‌آوری فالوور می‌کنند. این افراد روش‌های طبخ و تهیه انواع غذاها و دسرهای ایرانی و فرنگی را در صفحه خود به اشتراک می‌گذارند و طرفداران خاص خود را دارا هستند.


بیوتی بلاگرها


این افراد نیز با آموختن ترفندهای آرایشی، معرفی برندهای معروف، بررسی کیفیت برندها، آموزش میکاپ و ... افراد زیادی را در پیج خود جمع می‌کنند، البته باید گفت اکثر فالوورهای این افراد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.


کمدین‌های مجازی


کمدین‌های مجازی کیست


در صفحه این افراد انواع کلیپ‌های خنده دار و کمدی ساخته شده توسط خودشان قرار داده می‌شود، این افراد از سایر اینفلوئنسرها در جمع‌آوری فالوور موفق تر هستند، ضمن این که اقشار مختلفی از نظر جنسیت و سن و سال پیج آنها را فالو می‌کنند و متعلق به جنس یا قشر خاصی نیستند، این مسئله باعث می‌شود که نرخ تبلیغات آنها از سایرین بسیار بیشتر باشد.


پر حاشیه‌ها


برخی از اینفلوئنسرها هم وجود دارند که هیچ هنر خاصی برای عرضه کردن ندارند، آنها سعی می‌کنند با ایجاد حواشی بسیار از راه‌های مختلف خود را در صدر اخبار قرار داده و فالوور جمع کنند.


اینفلوئنسرهای کودک


کودکان سرشناس بسیاری در فضای اینستاگرام وجود دارند که والدین آنها پیج مربوط به ایشان را مدیریت می‌کنند و از شهرت این کودکان برای تبلیغات و مدلینگ بهره‌مند می‌شوند، اگرچه انتقاد به ایجاد این صفحات بسیار زیاد است اما همچنان بسیاری از آنها به فعالیت خود در این زمینه ادامه می‌دهند.


چگونه اینفلوئنسر شوم؟


حتما شما هم با خود فکر می کنید که اینفلوئنسرها به راحتی به درآمدهای میلیاردی دست پیدا می‌کنند اما در حقیقت اصلا این گونه نیست، حتی این افراد نیز برای رسیدن به جایگاهی که دارند مجبورند تلاش و هزینه کنند، برای دیده شدن در میان صدها اینفلوئنسر مختلف باید حتما محتوای جذابی داشته باشید تا بتوانید مخاطبان خود را جذب کنید.
همچنین نیاز به تعامل و هزینه کردن برای تبلیغات و یا روش‌های تشویقی چون اهدای جوایز و ... برای جلب نظر مخاطبان و تشویق آنها به فالو کردن پیج وجود دارد، ضمن این که باید ابتدا حوزه فعالیتی خود را مشخص کنید، رقیبان خود را بشناسید به نیاز مخاطبان کاملا واقف باشید و قادر باشید محتوای مناسب و با کیفیتی ارائه کنید تا افراد بیشتری را جذب پیج خود کنید.
اینفلوئنسر شدن نیز مانند سایر مشاغل سختی‌های خود را دارا است و مطمئنا هرکسی نمی‌تواند یک اینفلوئنسر موفق باشد.


میکرو اینفلوئنسر کیست


میکرو اینفلوئنسر کیست


این گروه از اینفلوئنسرها در حقیقت افراد عادی هستند که توانسته‌اند افراد زیادی را در پیج خود به عنوان فالوور جذب کنند، این افراد به صورت غیر محسوس به تبلیغات می‌پردازند طوری که هواداران یا فالوورهای آنها اصلا فکر نمی‌کنند پستی که در حال مشاهده آن هستند یک پست تبلیغاتی است.
این میکرو اینفلوئنسرها رابطه عمیق و نزدیکی با فالوورهای خود دارند و صادقانه با آنها برخورد می‌کنند، حتی ممکن است برخی برندهای با کیفیت را به صورت رایگان به افراد پیج خود معرفی کنند، در حقیقت این افراد با جلب اعتماد کاربران بیشتر خیلی زود تبدیل به اینفلوئنسرهای آینده می‌شوند.


کلام آخر


در این مقاله با واژه اینفلوئنسر، انواع آن و شیوه‌های فعالیتی‌اش آشنا شدید، متوجه شدید که در فضای مجازی چون اینستاگرام پتانسیل بالایی برای استفاده از تعامل کاربران با صاحبان پیج‌های با تعداد فالوور بالا دارد، بسیاری از اینفلوئنسرها به قدری محبوب هستند که معرفی یک برند از سوی آنها به معنای جهانی شدن آن برند است، بنابراین آنها می‌توانند از اعتبار و محبوبیتی که در میان کاربران شبکه‌های مجازی کسب کرده‌اند در راه کسب درآمد برای خود استفاده کنند، البته این راه بسیار پر فراز و نشیب و نیازمند انجام فعالیت‌های تخصصی و برنامه‌ریزی شده بسیار است.

اخبار های مرتبط

فالوور واقعی لایک زن چه کاری انجام می‌دهد

فالوور واقعی لایک زن چه کاری انجام می‌دهد

داشتن صفحه‌ای پر از تعاملات اجتماعی، با تعداد لایک‌ها و کامنت‌های فراوان، امروزه رویای هر کسی است که

روش های افزایش فالوور اینستاگرام

روش های افزایش فالوور اینستاگرام

فضای مجازی و بخصوص شبکه های اجتماعی، امروزه بسیار در عموم مردم محبوب شده اند. اکثر افرادی که در زندگ

معرفی قابلیت های اینستاگرام

معرفی قابلیت های اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بزرگ می باشد که میلیون ها کاربر در حال استفاده از آن می باشند.

فعالیت در اینستاگرام چه اهمیتی دارد

فعالیت در اینستاگرام چه اهمیتی دارد

در جامعه کنونی ما افراد زیادی هستند که در زمینه های مختلف، علاقه های مختلفی دارند.

ربات اینستاگرام چیست

ربات اینستاگرام چیست

ربات های اینستاگرام، نرم افزار هایی هستند که به صورت خودکار بر روی پیج شما فعالیت می کنند.

فالوور فوری اینستاگرام چیست

فالوور فوری اینستاگرام چیست

حتما تا به حال به صفحاتی در اینستاگرام برخورده‌اید که با وجود اینکه زمان طولانی از افتتاحشان نمی‌گذر

بهترین سایت برای خرید فالوور فعال اینستاگرام

بهترین سایت برای خرید فالوور فعال اینستاگرام

اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بین ایرانیان است. خرید فالوور یکی از رایج‌ترین شیوه‌های پیشرفت

اهمیت خرید فالوور ایرانی برای اینستاگرام

اهمیت خرید فالوور ایرانی برای اینستاگرام

داشتن تعداد زیادی فالوور در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام برای جذب مخاطب جدید بسیار مهم است.

×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-91016097

پیگیری سفارش

وضعیت سفارشات خود را مشاهده کنید.